معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی: ترم آینده هم غیرحضوری است.

دکتر علی اکبر افضلیان در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه های آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در ترم آینده اظهار کرد با توجه به ادامه دار شدن شیوع کرونا ویروس تصمیم دانشگاه شهید بهشتی این است که ترم آینده تحصیلی دانشجویان دوره کارشناسی به شکل غیر حضوری برگزار شود.

وی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه همچنین تصمیم دارد نیم سال آتی آموزشی دانشجویان این دانشگاه برای دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکتری) را حدالامکان به صورت حضوری برگزار کند اما در نهایت تصمیم گیری در این زمینه بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دارد. چرا که پذیرش حضوری این دانشجویان  مستلزم حضور آنها در محیط های خوابگاهی است و باید پیش بینی ها و سیاست گذاری های لازم در این زمینه را با توجه به شرایط موجود از نظر شیوع کرونا ویروس در نظر بگیریم.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص زمان برگزاری ترم آینده دانشجویان جدید الورود دوره کارشناسی این دانشگاه نیز گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار شد دانشجویان جدیدالورود باید ترم آینده خود را در ۱۰ هفته فشرده به اتمام برسانند. در واقع اگر نتایج آزمون سراسری به  گونه‌ای اعلام شود که دانشجویان بتوانند از آبان ماه کلاس های آموزشی خود را شروع کنند طبیعتاً طبق برنامه‌ریزی انجام شده این دانشجویان می توانند در زمان مقرر آموزش خود را به پایان برسانند و نیم سال دوم تحصیلی همزمان با سایر دانشجویان در کلاس ها حاضر شوند.

دکتر افضلیان تاکید کرد: اگر نتایج آزمون سراسری دیرتر از مهرماه اعلام شود طبیعتاً ما نمی‌توانیم ترم آینده را برای این دانشجویان برگزار کنیم و مجبور خواهیم شد ورودی های جدید را از بهمن ماه وارد دانشگاه کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: تصمیم ما این است که کلاس های آموزشی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه به صورت حضوری برگزار شود چرا که لازم است دانشجویان با حضور در محیط فیزیکی با فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه آشنایی پیدا کننده، این در حالی است که ادامه آموزش حضوری یا این دانشجویان بستگی به شرایط آن زمان از نظر شیوع کرونا ویروس دارد.

وی همچنین از اتمام امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و گفت: امتحانات دانشجویان نیز هفته پیش به اتمام رسیده است و دانشجویان به صورت کاملا غیر حضوری امتحانات دروس عملی و نظریه خود را ارائه دادند؛ البته در طول ترم نیز اساتید از یابی هایی مستمر از وضعیت دانشجویان انجام دادند.

دکتر افضلیان از آغاز کلاس های ترم تابستانی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و گفت: برگزاری این کلاس ها که از هفته پیش آغاز شده است حدود ۶ هفته به طول خواهد انجامید و تمامی کلاسهای آموزشی به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد ما در دانشگاه شهید بهشتی مقداری دروس عملی باقی مانده از ترم گذشته داشتیم که دانشجویان مستلزم حضور در کارگاه ها بودند بنابراین تعدادی از این کلاس ها نیز در فرصت تابستان به صورت حضوری ارائه می شود. اما اگر احیانا دانشجویان موفق نشوند این دروس رو پاس کنند، درس برای آن دانشجو حذف خواهند شد.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه وضعیت پذیرش دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی در برنامه ریزی های آموزشی ما تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجویان در خوابگاه ها و همچنین بازگشایی این مراکز بیشتر تابع پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده است به طوریکه در هر اتاق یک دانشجو باید حضور داشته داشته باشند. با توجه به اینکه ارائه خدمات دانشجویی در شرایط کنونی  کمی دشوار هست بنابراین ما نمی‌توانیم برنامه‌ریزی دقیق تری در حوزه آموزشی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *